Akcesoria do sprzętu BHP


Filtry powietrza oddechowego HAF-I i HAF-II

Filtry powietrza oddechowego HAF-I i HAF-II Firmy AIRBLAST przeznaczone są do usuwania mgły olejowej, pary wodnej i cząstek stałych (do 0,5 mikrona) ze sprężonego powietrza. Filtr HAF 1 obsługuje do dwóch pracowników, natomiast HAF II od jednego do sześciu. Filtr powietrza HAF spełnia normę OSHA 1910.94 (6) (II). Filtr posiada reduktor dostosowujący ciśnienie do wymagań użytkownika. Reduktor jest wyposażony w zawór bezpieczeństwa stawiony na 8,6 bara (125 psi). Filtr HAF jest montowany między źródłem powietrza a wężem zasilającym hełm lub kaptur. Woda, olej i cząstki stałe są zatrzymywane przez wielostopniowy wkład węglowy, a następnie usuwane przez zawór spustu kondensatu, który znajduje się u dołu filtra.

powrót na górę strony


Wkłady filtrów

Doskonałej jakości materiał zapewnia zwiększoną absorpcję olejów, wody i zapachów. Filtr posiada warstwę naturalnego włókna, która bardzo skutecznie pochłania olej ze strumienia powietrza. Materiał obudowy to  wkładu filtrującego to polipropylen, który nie będzie korodować ani zwijać się jak w przypadku wkładów wykonanych z cyny.

Wkład filtra powietrza oddechowego AFC-B100 z kołnierzem do Filtra HAF-I oraz HAF-II pasuje również do filtrów typu ZDO, LPO-3.1, a także filtrów Bullard.

Wkład filtra powietrza oddechowego typ AFC-C100 bez kołnierza pasuje do filtrów Clemco CPF 20, CPF 80 oraz Contracor BAF 1.

powrót na górę strony


Klimatyzatory powietrza

Klimatyzator typu RED-1 ociepla skompresowane powietrze nawet o 17 °C w stosunku do powietrza zasilającego. Klimatyzator BLUE-1 ochładza skompresowane powietrze oddechowe nawet o 18 °C. Klimatyzatory są wyposażone w regulator przepływu powietrza, który umożliwia użytkownik dostosuje temperaturę powietrza wylotowego do swoich wymagań.

Zarówno Klimatyzator RED-1 jak i BLUE-1 są produkowane z nietoksycznych tworzyw sztucznych. Wszystkie części można łatwo zdemontować w celu konserwacji i czyszczenia.

Klimatyzator Vortex jest przeznaczony do hełmów działa na zasadzie rozdzielenia przepływu powietrza, które jest podgrzewane lub ochładzane między filtrem a hełmem. Temperatura wyjściowa powietrza z uzdatniacza Vortex wynosi +/- 20 °C poniżej lub powyżej temperatury wejściowej.

Dane techniczne:


Wąż powietrza oddechowego

Wąż powietrza oddechowego służy do połączenia filtra z hełmem.

powrót na górę strony