Sprzęt BHP

Firma AIRBLAST jest producentem wysokiej jakości sprzętu ochronnego do prac antykorojnych takiego jak: hełmu, filtry powietrza oddechowego, kombinezony, klimatyzatory uzdatniające powietrze idt. Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą :

Hełm do prac antykorozyjnych  EXTREME

Hełm do prac antykorozyjnych EXTREME Firmy AIRBLAST jest niezwykle wygodnym, lekkim , pokrywany dodatkową osłoną gumową hełmem do prac antykorozyjnych. Zaprojektowany tak by zapewnić ciągły dostęp powietrza, jednocześnie unikając zaparowania szybki wizjera W skład hełmu wchodzi również bardzo dobrej klasy regulator powietrza oddechowego. Powłoka gumowa jest wymienna co znacznie przedłuża żywotność hełmu EXTREME.

Hełm do prac antykorozyjnych NOWA 3

Hełm do prac antykorozyjnych NOVA 3 znajdujący się w ofercie Firmy AIRBLAST łączy przełomową technologię ochrony z zaawansowanym komfortem i funkcjonalność, przewyższając nawet najbardziej rygorystyczne standardy branżowe i wymagania najwyższej jakości. Zaprojektowany, aby zoptymalizować bezpieczeństwo i wydajność oraz zminimalizować przestoje pracowników.

Rygorystyczne normy bezpieczeństwa brane pod uwagę w projektowaniu tego hełmu, nie tylko chronią cennych pracowników, ale także maksymalizują wydajność i utrzymują reputacja przedsiębiorstw jako dbających o pracowników 

     Hełm NOVA 3 spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa s na całym świecie, w tym NIOSH, ANSI Z87.1 – 2010+, ANSI Z89.1 – 2012 .Konstrukcja i inżynieria NOVA 3 rozkłada ciężar hełmu równomiernie na głowę i ramiona dla optymalnego komfortu, praktyczności i łatwości poruszania się pracownika, zmniejszając zmęczenie.

      Ponadto, dopasowany ochraniacz na szyję zapewnia wsparcie głowy Genialny, system i”Clever Fit” umożliwia indywidualne dostosowanie kasków do głowy pracownika . Pozwala to uniknąć dyskomfortu i irytacji, dając pracownikom komfort nawet przy tak ciężkiej pracy . Wyściółka ma drugi, istotny cel. Jest wykonana tak aby pochłaniać hałas , chroniąc tym samym słuch pracowników, można ją łatwo wyjąc i prać w pralce, dzięki czemu hełmy są higieniczne i przyjemne w noszeniu nawet w najbardziej ekstremalnych temperaturach.

Hełm do prac antykorozyjnych NOWA 2000

Hełm do prac antykorozyjnych NOVA 2000 znajdujący się w ofercie Firmy AIRBLAS jest jednym z najwygodniejszych hełmów dostępnych na rynku. Lekka wyściółka z pianki, znajdująca się w środku zapewnia maksymalny komfort i zmniejsza hałas z do minimum. Miękka, „oddychająca” wewnętrzna peleryna umożliwia doskonały przepływ powietrza podczas podczas prac antykorozyjnych.

Zaawansowany system kanałów dystrybucyjnych powietrze pozwala na stały przepływ powietrza do oddychania, zapobiega parowaniu i utrzymuje pracowników w chłodzie. Duży, podwójny, panoramiczny system oferuje optymalną widoczność bez drażniących odblasków bocznych.

Hełm NOVA 2000, został, zaprojektowany, wyprodukowany i przetestowany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracowników w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy, jakimi są prace antykorozyjne.

Dodatkową zaletą jest System Tear-off, to unikalny system wielu zakładek na panoramicznym wizjerze. Pozwala to, szybko oderwać tylko jedną zewnętrzną warstwę ochronną wizjera, gdyż pod nią są następne chroniące warstwy. Wiec wymiana zakładki, następuje bez zdejmowania hełmu i przerwy w pracy co pozwala zwiększyć wydajność.

Hełm do prac antykorozyjnych NOVA 2000 w komplecie z:

  • Wskaźnikiem bezpieczeństwa pokazujący przepływ powietrza w hełmie

  • Elastyczny przewód oddechowy, regulator powietrza oddechowego z pasem

  • Nylonowy bardzo wytrzymały fartuch chroniący tułów Certyfikat CE zgodny z EN 271

Hełm do prac antykorozyjnych NOVA 1

Hełm do prac antykorozyjnych NOVA 1 znajdujący się w ofercie Firmy AIRBLAST została przetestowana i zatwierdzony tak aby spełniać najwyższe standardy dotyczące układów oddechowych dla pracowników antykorozji na całym świecie, w tym CE i AS / NZS. Hełm NOVA 1 została zaprojektowana specjalnie do obróbki strumieniowo-ściernej, przez ekspertów od sprzętu BHP dla piaskarzy śruciarzy. Wygodny system respiratora radykalnie zmniejsza zmęczenie i zwiększa wydajność pracowników. Lekka poduszkowa wyściółka z pianki zapewnia maksymalny komfort i zmniejsza hałas zewnętrzny hełmu do minimum. Miękka, oddychająca wewnętrzna peleryna umożliwia doskonały przepływ powietrza i zatrzymuje zanieczyszczenia. Zaawansowany system dystrybucji kanałów powietrznych tworzy stały przepływ powietrza do oddychania, zapobiega parowaniu i utrzymuje pracowników w chłodzie. Wszystkie funkcje NOVA 1 zostały zaprojektowane, wyprodukowane i przetestowane, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikówi komfort nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Hełm do prac antykorozyjnych ASTRO

Hełm do prac antykorozyjnych ASTRO znajdujący się w ofercie Firmy AIRBLAST to hełm przeznaczony do obróbki strumieniowo-ściernej .Astro to hełm, kompaktowy, lekki (1,2 kg) , posiadający duży prostokątny wizjer, który zapewnia doskonałą widoczność bez zniekształceń. Dodatkową zaletą jest System Tear-off, to unikalny system wielu zakładek na wizjerze. Pozwala to, szybko oderwać tylko jedną zewnętrzną warstwę ochronną wizjera, gdyż pod nią są następne chroniące warstwy. Wiec wymiana zakładki, następuje bez zdejmowania hełmu i przerwy w pracy co pozwala zwiększyć wydajność.

Filtr powietrza oddechowego HAF I i II

Filtry powietrza oddechowego typu HAF I i II Firmy AIRBLAST przeznaczony są do usuwania mgły olejowej, pary wodnej i cząstek stałych ze sprężonego powietrza, nie przekraczających 0,5 mikrona. Filtr HAF 1 obsługuje 1 lub dwóch pracowników, natomiast HAF II od jednego do sześciu !! pracowników Filtr powietrza HAF Airblast do hełmów i kapturów realizuje założenia norm OSHA 1910.94 (6) (ii), mówiącej o wymogach jakie muszą spełniać filtry węglowe przeznaczone do usuwania mgły wodno-olejowej, nieprzyjemnych zapachów, jak i cząstek stałych.Filtr posiada reduktor, redukującym ciśnienie do wymagań użytkownika. Ciśnienie nie może jednak przekraczać 8,6 bara (125 PSI).( gdy osiągnie maksymalne ciśnienie, załącza się nadmiarowy zawór bezpieczeństwa ) Filtr HAF jest umieszczony między źródłem powietrza do oddychania a wężem zasilającym hełm lub kaptur.Powietrze dostaje się do filtra przez wlot złączki zasilającej, następnie przechodzi przez wymienny wkład filtra . Przepływ powoduje, że woda olej i cząstki stałe są zatrzymywane przez 8-śmio stopniowy wkład węglowy, a następnie usuwane przez zawór spustu kondensatu, znajdujący się u dołu filtra.

Wkłady Filtrów

Wkład filtra powietrza oddechowego typ AFC B100 z kołnierzem Firmy AIRBLAST , do Filtra Airblast HAF-I oraz HAF-II, pasuje również do filtrów typu ZDO , LPO-3.1, a także filtrów Bullard.Wkłady filtra typu AFC-B100 zwiększ w sposób znaczny żywotność filtra, przez użycie wysokiej  jakości materiału  filtracyjnego.  Dobrej jakości materiał  zapewnia zwiększoną absorpcję olejów, wody i zapachów. Filtr posiada warstwę naturalnego włókna bardzo skutecznie pochłaniającą olej ze strumienia powietrza, dalszy przepływ usuwania wilgoci i zapachów. Dodatkową zaleta wkładów FIRMY AIRBLAST jest budowa wkładu filtra powietrza typ AFC-B100 jest formowany wtryskowo. Materiał obudowy to  polipropylen, który nie będzie korodować ani zwijać się jak w przypadku cyny.Wkład filtra powietrza oddechowego typ AFC C100 bez kołnierza Firmy AIRBLAST, pasuje do Filtrów Clemco CPF 20, CPF 80,Contracor  BAF 1.Wkłady filtra typu AFC-C100 zwiększ w sposób znaczny żywotność filtra, przez użycie wysokiej  jakości materiału  filtracyjnego.  Dobrej jakości materiał  zapewnia zwiększoną absorpcję olejów, wody i zapachów. Filtr posiada warstwę naturalnego włókna bardzo skutecznie pochłaniającą olej ze strumienia powietrza, dalszy przepływ usuwania wilgoci i zapachów. Dodatkową zaleta wkładów Firmy AIRBLAST jest budowa wkładu filtra powietrza typ AFC-C100 jest formowany wtryskowo. Materiał obudowy to  polipropylen, który nie będzie korodować ani zwijać się jak w przypadku cyny.

Klimatyzatory ciepłego RED i ziemnego BLEU powietrza

Klimatyzator typu RED-1, Firmy Airblast ociepla skompresowane powietrze nawet o 17 ° C, w stosunku do powietrza zasilającego. Natomiast Klimatyzator typu BLUE-1 Firmy Aairblast chłodzi skompresowane powietrze oddechowe wchodzenie w respiratory nawet o 18 ° C.Oba klimatyzatory pomagają maksymalizować komfort pracowników i zwiększać produktywność
w zimnym lub gorącym klimacie. Klimatyzatory do kontroli klimatu Airblast są wyposażone w regulator przepływu powietrza, który umożliwia użytkownik dostosuje temperaturę powietrza wylotowego do swoich wymagań.
Zarówno Klimatyzator RED-1 jak i BLUE-1 są produkowane z nietoksycznych technologii tworzywo sztuczne, które jest wyjątkowo wytrzymałe i idealnie nadaje się do pracy w trudnych warunkach.
Cechy i zalety Klimatyzatorów RED-1, BLUE-1 • Wszystkie części można łatwo zdemontować w celu konserwacji i czyszczenia• Wytrzymałe tworzywo konstrukcyjne zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach• Regulator do kontrolowania temperatury powietrza i przepływu powietrza

Klimatyzator VORTEX AIR

Klimatyzator VORTEX jest przeznaczony do hełmów proponowanych przez Firmę AIRBLAST Działa on na zasadzie rozdzielenia przepływu powietrza, które jest podgrzewane lub ochładzane między hełmem a filtrem. Temperatura wyjściowa powietrza z uzdatniacza VORTEX wynosi +/- 20°C poniżej lub powyżej temperatury wejściowej.

Dane techniczne
Materiały aluminium
Waga 400 gramów
Ciśnienie robocze 4,5 bar
Wydajność: 20 ° C różnica zimna lub ciepła
Minimalny przepływ powietrza 160 l / min. (przy dynamicznym ciśnieniu 4,5 bar)
Maksymalny przepływ powietrza 350 l / min. (przy dynamicznym ciśnieniu 4,5 bar)
Maks. Przepływ powietrza wlotowego 900 l / min.
Min. temp. Pracy -10 ° C
Max. temp. pracy +60 ° C
Max. długość węża 50 mtr.

Kombinezony do prac antykorozyjnych

Kombinezon Firmy AIRBLAST do ciężkich prac czyszczenia strumieniowego wraz z rękawicami zabezpiecza operatora przed rykoszetami ścierniwa odbijającego się od czyszczonej powierzchni Ręce i nogi są chronione przez trwałe skórzane osłony, które jednak przepuszczają powietrze , trwała tkanina bawełniana z tyłu pozwala na dopływ powietrza i poprawia komfort operatora. W miejscach najbardziej narażonych na rykoszety kombinezon posiada płaty naturalnej skóry.

ZALETY

By ścierniwo nie dostawało się pod kombinezon, zostały zastosowane specjalne paski na mankietach

Miejsca gdzie kombinezon jest przeszyty prawdziwa skórą chronią ręce i nogi przed rykoszetami powstałymi w czasie pracy , a trwała oddychająca bawełna na plecach zwiększa komfort pracownika .Nadgarstki i dłonie chronią rękawice przeznaczone do prac antykorozyjnych z prawdziwej skóry Cały kombinezon jest szyty podwójnymi szwami dla wydłużenia żywotności

Dostępne rozmiary S, M , L, XL, XXL, XXXL

Wężyk powietrza oddechowego

Wąż powietrza oddechowego Firmy AIRBLAST, przeznaczony do połączenia filtra z hełmem.

Najnowsze wpisy