Zawory ścierniwa

Firma AIRBLAST posiada pełen wachlarz zaworów ścierniwa, dzięki temu mogą państwo dobrać odpowiedni zawór do swoich potrzeb.

Zawór ścierniwa  MICRO AMV

Zawór MICRO AMV Firmy AIRBLAST  pozwala na  precyzyjną kontrolę nad ilością zużywanego ścierniwa. Nadaje się do wszystkich rodzajów ścierniw, zaczynając od ścierniw z tworzyw sztucznych tz. lekkich poprzez pyliste np. piasek, również twarde -śrut okrągły i ostrokrawędziowy.  Precyzyjne  możliwości dozowania ścierniwa podnosi produktywność i skutecznie kontroluje zużycie ścierniwa. Bezawaryjne działanie przez długi czas zapewnia prosta i niezawodna konstrukcja..

Zalety proponowanego zaworu MICRO 1 1/4 ” Firmy Airblast

  • Przeznaczony  do wszystkich rodzajów ścierniw,
  • Wyjątkowa prosta i niezawodna konstrukcja,
  • Unikalna konstrukcja zapewniająca precyzyjny wydatek ścierniwa  , co za tym idzie –  znacznie obniża koszty zużywanego ścierniwa

Zawór ścierniwa FVS 1 1/4″ 

Zawór ścierniwa FSV 1 1/4 ” firmy AITBLAST  jest zaworem służącym do regulacji ilości przepływającego ścierniwa. Jego prosta konstrukcja, przystępna cena spowodowała, że jest to jeden z popularniejszych zaworów ścierniwa.

Zawór można stosować do każdego rodzaju zbiornika oczyszczarki.

Zalecany przy używaniu mniej agresywnych,

niemetalicznych ścierniw np. piasku, żużlu pomiedziowego.

Zawór ścierniwa GVA membranowy 

Zawór ścierniwa GVA firmy AIRBLAST pozwalający na precyzyjne dozowanie wszelkiego rodzaju ścierniw, przez co znacznie zwiększa wydajność oczyszczania przy ograniczonym zużyciu powietrza. Regulacja następuje poprzez regulacje pokrętłem, co sprawia zmniejszenie lub zwiększenie przepływu ścierniwa przez zawór.

Dostępny w rozmiarach : 1/2″, 1″ 1 1/4″, 1 1/2″

Zawór ścierniwa SGV- z tuleją gumową 

Zawór ścierniwa AIRBLAST SGV jest używany do regulacji wypływu ciężkich lub agresywnych materiałów ściernych, takich jak śrut, grys lub tlenek glinu. Zawór jest tak skonstruowany by wykluczyć bezpośredni kontakt korpusu zaworu ze strumieniem ścierniwa. Strumień ścierniwa przepływa tylko i wyłącznie przez odporny na ścieranie , łatwo wymienialny rękaw gumowy. Ścierniwo jest dozowane przez zmniejszanie przepływu ścierniwa przez rękaw gumowy.

Zawór ścierniwa Thompson I – sterowalny

Sprzedawany przez AIRBLAST oryginalny zawór Thompson jest sterowanym powietrzem , normalnie zamkniętym dozującym ścierniwo zaworem, reaguje na impuls z elektrycznej lub pneumatycznej dźwigni sterownia tz. „deadman”. Thompson w tym samym czasie odcina dopływ ścierniwa oraz powietrza do dyszy. Z zaworem Thompson możliwa jest do zrealizowania opcja gdy z dyszy wypływa samo powietrze, jest to przydatne celem „odmuchiwania” wcześniej oczyszczanej powierzchni.

Zawór ścierniwa Thompson II- sterowalny

 

Sprzedawana przez AIRBLAST druga generacja zaworów Thompson II została zaprojektowana w celu zapewnienia najwyższej wydajności w dozowaniu ścierniwa. Posiada „wyczystkowy” korek , który umożliwia szybkie pozbycie się zanieczyszczeń bez konieczności demontażu zaworu z urządzenia. Zmodernizowane bo potrójne uszczelnienie nurnika jeszcze bardziej wydłuża eksploatacji zaworu. Z zaworem Thompson II możliwa jest do zrealizowania opcja gdy z dyszy wypływa samo powietrze, jest to przydatne celem „odmuchiwania” wcześniej oczyszczanej powierzchni.

Elementy połączeniowe

Firma AIRBLAST proponuje również  elementy połączeniowe zaworów ścierniwa wewnętrznie pokryte gumą, w swojej ofercie posiadamy nyple, rurki i trójniki

Najnowsze wpisy