Zawory ścierniwa


Zawór MICRO AMV

Zawór MICRO AMV pozwala na precyzyjną kontrolę ilości zużywanego ścierniwa. Nadaje się do wszystkich rodzajów ścierniw, poczynając od ścierniw z tworzyw sztucznych tak zwanych ścierniw lekkich, poprzez pyliste jak na przykład piasek oraz twarde jak śrut okrągły i ostrokrawędziowy. Możliwość dozowania precyzyjnego dozowania ścierniwa podnosi produktywność dzięki skutecznej kontroli zużycia. materiału ściernego. Prosta i niezawodna konstrukcja zapewnia bezawaryjne działanie.

Zalety zaworu MICRO AMV 1 1/4″:

powrót na górę strony


Zawór FSV

Zawór ścierniwa FSV 1 1/4″ jest zaworem służącym do regulacji ilości przepływającego ścierniwa, który można stosować do każdego rodzaju zbiornika oczyszczarki. Zawór znajduje zastosowanie przy używaniu mniej agresywnych, niemetalicznych ścierniw takich jak na przykład piasek, czy żużel pomiedziowy.

powrót na górę strony


Zawór GVA

Zawór GVA jest zaworem z membraną. Pozwala na precyzyjne dozowanie wszelkiego rodzaju ścierniw. Umożliwia zwiększenie wydajność oczyszczania przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia powietrza. Nastawę wykonuje się za pomocą pokrętła.

Zawór jest dostępny w rozmiarach:

powrót na górę strony


Zawór SGV

Zawór SGV z tuleją gumową jest używany do regulacji wypływu ciężkich i agresywnych materiałów ściernych takich jak śrut, grys lub tlenek glinu. Zawór jest tak skonstruowany, aby wykluczyć bezpośredni kontakt korpusu zaworu ze strumieniem ścierniwa. Strumień ścierniwa przepływa tylko i wyłącznie przez odporny na ścieranie, łatwo wymienialny rękaw gumowy. Dozowanie odbywa się przez zmniejszanie przepływu ścierniwa przez rękaw gumowy.

powrót na górę strony


Zawór Thompson I

Urządzenie Thompson I jest zaworem sterowanym powietrzem, normalnie zamkniętym. Zawór reaguje na impuls z elektrycznej lub pneumatycznej dźwigni sterownia tzw. „deadman”. W tym samym czasie następuje odcięcie dopływu ścierniwa oraz powietrza do dyszy. Zawór umożliwia wypływ samego powietrza z dyszy, co jest przydatne celem „odmuchiwania” wcześniej oczyszczanej powierzchni.

powrót na górę strony


Zawór Thompson II

Druga generacja zaworów Thompson została zaprojektowana w celu zapewnienia najwyższej wydajności w dozowaniu ścierniwa. Posiada korek „wyczystkowy”, który umożliwia szybkie pozbycie się zanieczyszczeń, bez konieczności demontażu zaworu z urządzenia. Potrójne uszczelnienie nurnika pozwala na maksymalne wydłużenie eksploatacji zaworu. Zawór umożliwia wypływ samego powietrza z dyszy, co jest przydatne celem „odmuchiwania” wcześniej oczyszczanej powierzchni.

powrót na górę strony


Elementy połączeniowe

W naszej ofercie znajdują się również elementy połączeniowe zaworów ścierniwa. Posiadamy nyple, rurki i trójniki. W celu zapewnienia trwałości, powierzchnie wewnętrzne elementów są pokryte gumą.

powrót na górę strony